Lymfatické masáže

Lymfatická masáž je  jemná technika masáží, která je zaměřena na podporu pohybu  lymfatických tekutin po celém těle.
Lymfatický systém odstraňuje metabolický odpad a toxiny z tělesných tkání a na svém konci vtéká do systému žilního.

V souvislosti s toxicitou, traumaty tělesnými i emočními a obecně disharmonickým životním stylem se proudění lymfy zpomaluje, vázne její odtok a tělo reaguje usazováním toxických metabolitů a tuků a zvyšuje náchylnost k zánětům, disbalanci a onemocnění obecně.

 

Zlepšuje imunitní systém….Tím, že pomáhá vytvářet zdravý oběh lymfatického systému, lymfatická masáž účinně detoxikuje tělo. Zároveň se zvyšuje produkce protilátek, které se používají ke snížení zánětu těla a v boji proti infekci.
Pomáhá po operacích a úrazech….Masáž může pomoci se symptomy souvisejícími s pooperační anestezií a pooperačním edémem. Aktivací lymfatického systému se z těla odstraní zbytky anestezie. Navíc, technika pomáhá uklidnit symptomy pooperačního zánětu, což v konečném důsledku zmírňuje bolest. Dále pak pomáhá regenerovat tělesné buňky a tkáně.

Snižuje stres s podporuje relaxaci….Jeden z nejzajímavějších benefitů lymfatické masáže spočívá v její schopnosti snížit stres a podpořit proces relaxace. Stlačování konkrétní oblasti našeho těla, v tomto případě lymfatických uzlin, účinně snižuje bolest. Díky tomu se snižuje úroveň stresu, a to zase podporuje naši duševní a fyzickou pohodu. Snížení úrovně stresu snižuje úzkost, což může pomoci lidem, kteří trpí záchvaty paniky.
Pomáhá po porodu a podporuje kojení….Lymfatická masáž může napomoci lepšímu a bezbolestnějšímu kojení. Tato technika totiž pomáhá zlepšovat fungování ucpaných kanálků. Tělu pomáhá zvládnout předporodní otoky a po porodu podporuje návrat těla do normálu. Obzvlášť po císařském řezu je lymfování velmi pomocné…jako péče o jizvu a rychlou rekonvalescenci.
Uklidňuje migrény…..Sekvenční a lehké pohyby při masáži mohou pomoci zklidnit pravidelné bolesti hlavy a zejména migrény. Opakované masážní pohyby zmírňují bolest. Techniky a tlak, který je vyvíjen na specifické oblasti našeho těla, pomáhají potlačit naše sympatické nervové systémy, což zmírňuje signály bolesti, které jsou vysílány z našeho nervového systému do mozku.
 Zlepšuje spánek….Tato masážní technika může pomoci těm, kteří trpí nespavostí nebo jinými poruchami spánku. Tím, že uvolníte lymfatický systém, pomáháte svému nervovému systému fungovat. To zase pomáhá zlepšit kvalitu spánku. Je to dáno i tím, že díky této technice se vaše tělo dostane do stavu hluboké relaxace.
Detoxikace…i po antikopci…Lymfatická masáž podporuje detoxikaci a odstraňování toxinů z našeho těla. Speciální tlak na lymfu a lymfatické uzly podporuje krevní oběh směrem k srdci, což zase podporuje odtok tělesného odpadu a tělesné tekutiny....I JAKO PODPORA PŘI OTĚHOTNĚNÍ.

Pomáhá léčit chronickou bolest…Technika pomáhá do značné míry léčit chronickou bolest. Uklidňující účinek, který tato masáž představuje pro tělo, snižuje signály bolesti, které jsou posílány z našeho nervového systému do mozku. Tento proces pomáhá snižovat chornický stav, úzkosti a emocionální stres. Pacienty, kteří netrpí bolestí, zanechá tato masáž méně napjaté a klidnější.
Kosmetické účinky…odstraňuje celulitidu, zeštíhluje a zmenšuje obvod stehen a nohou, zlepšuje vzhled pokožky celého těla, omlazuje pokožku zpevňuje podkoží, dochází k redukci objemu těla, modeluje postavu.